Fotograf: FlipFilm Daniel Mork
Fotograf: FlipFilm Daniel Mork
Last ned bilder

Om Kjell Ingolf Ropstad

Kjell Ingolf Ropstad er stortingsrepresentant for Aust-Agder, 2. nestleder i KrF og medlem i Finanskomiteen på Stortinget.

Født 01.06.1985 i Arendal, Aust-Agder

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 1 for Aust-Agder, 2005 - 2009, KrF.
  • Representant nr 4 for Aust-Agder, 2009 - 2013, KrF.
  • Representant nr 4 for Aust-Agder, 2013 - 2017, KrF.

Medlemskap i stortingskomiteer

2013-2017
  • Andre nestleder, Justiskomiteen, 22.10.2013 - 30.09.2017
  • Medlem, Justiskomiteen, 17.10.2013 - 22.10.2013
2009-2013
  • Personlig varamedlem, Den forberedende fullmaktskomité, 20.06.2013 - 30.09.2013
  • Medlem, Energi- og miljøkomiteen, 28.09.2012 - 30.09.2013
  • Medlem, Arbeids- og sosialkomiteen, 20.10.2009 - 28.09.2012

Medlemskap i delegasjoner

2009-2013

  • Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk Råd, 12.02.2013 - 30.09.2013 Delegat, FNs generalforsamling, 2010 -

Medlemskap i gruppestyrer

2009-2013

  • Fjerde varamedlem gruppestyret, Kristelig Folkeparti, 01.10.2009 - 30.09.2013

2013-2017

  • Tredje varamedlem gruppestyret, Kristelig Folkeparti, 16.10.2013 - 30.09.2017

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Bachelor, juss og økonomi 2005-2012        
  • Drottningborg vgs., allmennfag økonomisk 2002-2004
  • Hornnes vgs., allmennfag 2001-2002

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Evje og Hornnes kommunestyre 2003-2007

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesting, Aust-Agder 2003-2007, 2007-2009

Offentlige verv

  • Leder Komité for utdanning og helse, Aust-Agder 2007-2009

Tillitsverv i partier

  • Nestleder KrFU 2005-2007, leder 2007-2010

Medlemskap i gruppestyrer

2013-2017

  • Tredje varamedlem, Kristelig Folkeparti, 16.10.2013 - 30.09.2017