17.11.2018 18:53 Tilbake til nyheter

Vestland KrF si valliste

På nominasjonsmøtet 17.november blei Trude Brosvik vald som Vestland KrF sin fylkesordførarkandidat, medan Tor Andre Ljosland står på andreplass. «Eg er veldig takknemleg for tilliten som KrF viser meg med å gje meg førsteplassen", seier Trude Brosvik, og held fram: " Målet mitt er å vere ein samlande og inkluderande gruppeleiar, der fylkes-og kommunepolitikarar spelar kvarandre gode."
Stein Robert Osdal, Kristina Vaktskjold Hamre, Trude Brosvik, Tor Andre Ljosland, Jon Olav Økland
Stein Robert Osdal, Kristina Vaktskjold Hamre, Trude Brosvik, Tor Andre Ljosland, Jon Olav Økland

Tor André Ljosland på 2.plass har denne kommentaren etter valet;

"Jeg gleder meg til å stå på for  at Vestland skal være et godt sted å bo, arbeide og utdanne seg. KrF vil fortsette arbeidet med bedre klimaløsninger, næringsretta utdanninger og et samfunn som tar vare på de som faller utenfor."

Heile lista finn du her:

PLASS

NAVN

KOMMUNE

1

Trude   Brosvik

Gulen

2

Tor André   Ljosland

Bergen

3

Kristina   Vaktskjold Hamre

Alver

4

Jon Olav   Økland

Ungdomskandidat

5

Stein   Robert Osdal

Stad

6

Hildegunn   Eiane Aarthun

Kvinnherad

7

Frode   Kleppe Holgersen

Nye Sogndal

8

Torill   Selsvold Nyborg

Nye   Øygarden

9

Bjørn   Harald Haugsvær

Nye   Sunnfjord

10

Malin   Knudsen

Alver

11

Tom Sverre   Tomren

Osterøy

12

Beate   Bondevik Lie

Luster

13

Jarle   Jacobsen

Sveio

14

Line   Storehaug

Fjaler

15

Åsmund   Aarvik

Ullensvang

16

Line Meyer

Bergen

17

Pål Kårbø

Alver

18

Kari   Synnøve Muri

Stryn

19

Magne   Supphellen

Nye   Øygarden

20

Audun   Mundal

Gloppen

21

Mari   Skuggedal Myksvoll

Nye   Øygarden

22

Gustav   Johan Nydal

Kinn

23

Vigdis   Anita Gåskjenn

Bergen

24

Heidi   Sandven Botnen

Kvam

25

Rolf Tore   Hellesøy

Austevoll

26

Frode   Bøthun

Nye   Sogndal

27

Tone Marit   Dyrkolbotn

Masfjorden

28

Helge Olav   Nygard

Bjørnafjorden

29

Anna Marie   Kjøde Olsen

Askøy

30

Svein   Ottar Sandal

Gloppen

31

Morten Helland

Bømlo

32

Jorunn   Alme Høines

Nye   Sogndal

33

Arne   Normann

Vaksdal

34

Birgit   Sønstabø Esperø

Bømlo

35

Marta   Kjelby

Gulen

36

Lisbeth   Fredheim Oma

Kvam

37

Jarle   Skeidsvoll

Osterøy

38

Ragnhild   Stav

Fjaler

39

Rolf   Sandstad

Austrheim

40

Aud   Kaldefoss

Tysnes

41

Arnfinn   Brekke

Gloppen

42

Emma   Løvaas Akyeampong

Bergen

43

Torbjørn   Brosvik

Stord

44

Kari   Margrete Heggen

Kinn

45

Kari   Johansson

Etne

46

Atle Dåvøy

Nye   Øygarden

47

Helene   Sæbø Sulebakk

Alver

48

William   Dalsbø

Stad

49

Sigrid   Lunde

Askvoll

50

Terje   Walther Gilje

Bergen

51

Irene   Barmen Hoel

Sunnfjord

52

Hassan   Parandeh

Bergen

53

Torstein   Backer-Owe

Ullensvang

54

Margrete   Haug

Nye   Sogndal

55

Venke   Kollbotn

Gloppen

56

Roy Asle Tungland

Fedje

57

Siri   Tangedal Kratzmeier

Masfjorden

58

Bård Inge   Sørfonn

Fitjar

59

Aslaug   Hellesøy

Kvinnherad

60

Ellen   Smenes

Nye   Sogndal

61

Marte   Bodil Lamp

Bjørnafjorden

62

Otto   Galtung

Ullensvang

63

Øyvind   Skartveit

Tysnes

64

Gunn Totland   Moss

Samnanger

65

Norunn   Lunde Furnes

Sunnfjord

66

Odette   Girukwayo

Vik

67

Sæbjørg   Hageberg Kjeka

Alver

68

Bjarte   Urnes

Sunnfjord

69

Rebekka   Ljosland

Bergen

70

Johan   Vadøy

Bremanger

71

Ingebrigt   S. Sørfonn

Fitjar