15.11.2018 22:38 Tilbake til nyheter

Nytt listeforslag fra nominasjonskomiteen

Nominasjonskomiteen fikk denne uken beskjed fra Beate Husa at hun trekker seg fra fylkestingslisten til KrF i nye Vestland fylke. Komiteen har derfor lagt frem et nytt forslag, hvor Trude Brosvik og Tor André Ljosland topper fylkestingslisten.
Nominasjonskomiteens forslag til valgliste for Vestland KrF

Nominasjonskomiteens nye forslag er at Trude Brosvik og Tor André Ljosland som tidligere var innstilt på 2. og 3. plass på valglisten, blir 1.- og 2. kandidat for KrF i nye Vestland fylke. Nominasjonskomiteen foreslår så Kristina Vaktskjold Hamre fra Radøy (som fra 2020 blir en del av Alver kommune) på 3. plass på valglisten.

Her følger nominasjonskomiteens nye forslag til valgliste:

PLASS                   NAVN KOMMUNE
1 Trude Brosvik Gulen
2 Tor André Ljosland Bergen
3 Kristina Vaktskjold Hamre Alver
4 Jon Olav Økland Ungdomskandidat
5 Stein Robert Osdal Stad
6 Hildegunn Eiane Aarthun Kvinnherad
7 Frode Kleppe Holgersen Nye Sogndal
8 Torill Selsvold Nyborg Nye Øygarden
9 Gustav Johan Nydal Kinn
10 Malin Knudsen Alver
11 Tom Sverre Tomren Osterøy
12 Beate Bondevik Lie Luster
13 Pål Kårbø Alver
14 Line Storehaug Fjaler
15 Åsmund Aarvik Ullensvang
16 Line Meyer Bergen
17 Jarle Jacobsen Sveio
18 Kari Synnøve Muri Stryn
19 Magne Supphellen Nye Øygarden
20 Audun Mundal Gloppen
21 Mari Skuggedal Myksvoll Nye Øygarden
22 Olav Klungre Gloppen
23 Vigdis Anita Gåskjenn Bergen
24 Heidi Sandven Botnen Kvam
25 Rolf Tore Hellesøy Austevoll
26 Frode Bøthun Nye Sogndal
27 Tone Marit Dyrkolbotn Masfjorden
28 Helge Olav Nygard Bjørnafjorden
29 Anna Marie Kjøde Olsen Askøy
30 Svein Ottar Sandal Gloppen
31 Morten Helland Bømlo
32 Jorunn Alme Høines Nye Sogndal
33 Arne Normann Vaksdal
34 Birgit Sønstabø Esperø Bømlo
35 Marta Kjelby Gulen
36 Lisbeth Fredheim Oma Kvam
37 Jarle Skeidsvoll Osterøy
38 Ragnhild Stav Fjaler
39 Rolf Sandstad Austrheim
40 Aud Kaldefoss Tysnes
41 Arnfinn Brekke Gloppen
42 Emma Løvaas Akyeampong Bergen
43 Torbjørn Brosvik Stord
44 Kari Margrete Heggen Kinn
45 Kari Johansson Etne
46 Atle Dåvøy Nye Øygarden
47 Helene Sæbø Sulebakk Alver
48 William Dalsbø Stad
49 Sigrid Lunde Askvoll
50 Terje Walther Gilje Bergen
51 Irene Barmen Hoel Sunnfjord
52 Hassan Parandeh Bergen
53 Torstein Backer-Owe Ullensvang
54 Margrete Haug Nye Sogndal
55 Venke Kollbotn Gloppen
56 Roy Asle Tungland Fedje
57 Siri Tangedal Kratzmeier Masfjorden
58 Bård Inge Sørfonn Fitjar
59 Aslaug Hellesøy Kvinnherad
60 Ellen Smenes Nye Sogndal
61 Marte Bodil Lamp Bjørnafjorden
62 Otto Galtung Ullensvang
63 Øyvind Skartveit Tysnes
64 Gunn Totland Moss Samnanger
65 Norunn Lunde Furnes Sunnfjord
66 Odette Girukwayo Vik
67 Sæbjørg Hageberg Kjeka Alver
68 Bjarte Urnes Sunnfjord
69 Rebekka Ljosland Bergen
70 Johan Vadøy Bremanger
71 Ingebrigt Sørfonn Fitjar