15.04.2019 09:23 Tilbake til nyheter

Over 4000 personer stiller til valg for KrF ved lokalvalget

I 231 kommuner kan du stemme på KrF-ere til høsten, i tillegg til i alle fylker. Her presenterer vi listen over KrFs førstekandidater.
norgeskart

I tillegg til de 224 rene KrF-listene, stiller KrF-ere også på 7 felleslister.

 Kommuevalg

Arendal KrF Terje Eikin
Birkenes KrF Geir Colbjørnsen
Bykle KrF Thor Bernhard Sagland
Evje og Hornnes KrF Morten Haraldstad
Farsund KrF Jostein Alvestad Kydland
Flekkefjord KrF Hanne Risvold
Froland KrF Ove Gundersen
Gjerstad KrF Tone Helene Strat
Grimstad KrF Kjetil Glimsdal
Hægebostad og Eiken KrF Andy Handeland
Iveland KrF Terje Møkjåland
Kristiansand KrF Jørgen Kristiansen
Kvinesdal KrF Per Sverre Kvinlaug
Lillesand KrF Geir Svenningsen
Lindesnes KrF Svein Jarle Haugland
Lyngdal KrF Jon-Are Åmland
Risør KrF Lill Jorunn Bredal Larsen
Sirdal KrF Rolf Marthon Hompland
Tvedestrand KrF Hans Tomter
Vegårshei KrF Kjetil Torp
Vennesla KrF Nils Olav Larsen
Åmli KrF Sveinung Seljås
Åseral KrF Cay Robert Håvorstad
Alver KrF Astrid Aarhus Byrknes
Askøy KrF Kristin Ravnanger
Austevoll KrF Rolf Tore Hellesøy
Austrheim KrF Helge Dyrkolbotn
Bergen KrF Håkon Pettersen
Bjørnafjorden KrF Jakob Enerhaug
Bømlo KrF Morten Helland
Etne KrF Steinar Frønsdal
Fitjar KrF Harald Rydland
Kvam KrF Lisbeth Fredheim Oma
Kvinnherad KrF Marit Årthun
Masfjorden KrF Siri Tangedal Kratzmeier
Osterøy KrF Jarle Skeidsvoll
Samnanger KrF Gunn Totland Moss
Stord KrF Torbjørn Brosvik
Sveio KrF Jarle Jacobsen
Tysnes KrF Magne Hauge Skartveit
Ullensvang KrF Reidun Haugen Dalseth
Vaksdal KrF Bjart-Magnus Ndogo Rosvold
Voss KrF Tom Jarle Istad Kristiansen
Øygarden KrF Torill Selsvold Nyborg
Alvdal KrF Arne Dagfinn Øynes
Elverum KrF Magne Arnfinn jr. Berg
Etnedal KrF Asmund Wold
Gjøvik KrF Kjetil Weyde
Hamar KrF Charlotte Veland Hoven
Kongsvinger KrF Thor Trygve Ringsbu
Lillehammer KrF Jytte Sonne
Nord-Aurdal KrF Ivar Aars
Nord-Fron KrF Kathrine Ruset Sletten
Nordre Land KrF Harald Åsødegård
Os KrF (Hedmark) Thomas Engåvoll
Ringsaker KrF Oluf Maurud
Stange KrF Kjell Bjørseth
Søndre Land KrF Roger Kongolo Matungulu
Trysil KrF Bjørn Vidar Teppen
Tynset KrF Kjetil Olsen Lorentzen
Vestre Toten KrF Gunnar Jan Eines
Østre Toten KrF Jan Dagfinn Hovde
Øyer KrF Arnfinn Gillebo
Aukra KrF Helge jr Kjøll
Aure KrF Inge Aukan
Averøy KrF Ivar Aae
Fjord KrF Roger Lillebø
Giske KrF Harry Valderhaug
Gjemnes KrF Hans Orset
Hareid KrF Hallvard Sæverud
Herøy KrF Camilla Storøy
Hustadvika KrF Tom Grunde Malme
Kristiansund KrF Victoria Smenes
Molde KrF (nye) Svein Atle Roset
Rauma KrF Solrun Røsvik Sørli
Stranda KrF Svein Lunde
Sula KrF Elin Kilvik Skeide
Sunndal KrF Andreas Gjerde Ulvund
Surnadal KrF Mali Hildrun Settem
Sykkylven KrF Caroline Jasintha Tusvik
Tingvoll KrF Gunnar Waagen
Ulstein KrF Steinar Torvik
Vanylven KrF Øystein Blom
Vestnes KrF Karsten Gjerde
Volda KrF Arild Johannes Iversen
Ørsta KrF Hjørdis Almelid Vikenes
Ålesund KrF Tore Johan Øvstebø
Andøy KrF Hermod Arne Bakkevoll
Bodø KrF Bente Haukås
Brønnøy KrF Helge Hamre
Fauske KrF Jens Bertel Kyed
Lurøy KrF Torbjørg Nordås
Meløy KrF Randi Myrvang Næss
Narvik KrF Boy-Arne Buyle
Rana KrF Anne Sofie Urke
Saltdal KrF Kjell Krüger
Sortland KrF Egil Hitland
Træna KrF Per Pedersen
Vefsn KrF Magnar Kro Baisgård
Vestvågøy KrF Terje Wiik
Værøy KrF Dagfinn Arntsen
Øksnes KrF Geir Arne Haughom
Bjerkreim KrF Idar Sønstabø
Bokn KrF Sigmund Alvestad
Eigersund KrF John Mong
Gjesdal KrF Magnar Mæland
Haugesund KrF Tom Landås
Hjelmeland KrF Ståle Halsne
Hå KrF Jonas Skrettingland
Karmøy KrF Alf Magne Grindhaug
Klepp KrF Torbjørn Hovland
Kvitsøy KrF Stian Bjørsvik
Lund KrF Gro Helleland
Randaberg KrF Øystein Stjern
Sandnes KrF Oddny Helen Turøy
Sauda KrF Kristian Landro
Sokndal KrF Jonas Andersen Sayed
Sola KrF Arnfinn Clementsen
Stavanger KrF Henrik Halleland
Strand KrF Bjørn Aril Veland
Suldal KrF Torbjørn Indrebø
Time KrF Sverre Risa
Tysvær KrF Gunn-Marit Lygre
Vindafjord KrF Gustav Løge Fosse
Bremanger KrF Rune Nordbotten
Fjaler KrF Joy Elizabeth Taylor
Gloppen KrF Svein Ottar Sandal
Gulen KrF Ingolf Wergeland
Hyllestad KrF Ingunn Sognnes
Kinn KrF Gustav Johan Nydal
Luster KrF Beate Bondevik Lie
Sogndal KrF Frode Bøthun
Stad KrF Ronald Dalsbø
Stryn KrF Kari Synnøve Muri
Sunnfjord KrF Norunn Lunde Furnes
Alta KrF Knut Klevstad
Balsfjord KrF Oddvar Kåre Skogli
Hammerfest KrF Truls Olufsen-Mehus
Harstad KrF Jorunn E Skogan Konst
Kåfjord KrF Einar Eriksen
Lyngen KrF Eirik Larsen
Nordreisa KrF Tor-Arne Isaksen
Salangen KrF Anne Vestermo Nesje
Senja KrF Per-Inge Søreng
Skjervøy KrF Ørjan Albrigtsen
Sørreisa KrF Jarl Kato Solset
Tromsø KrF Helga Marie Bjerke
Vadsø KrF Otto Strand
Frosta KrF Torun Nesse
Frøya KrF Geir-Are Valle
Heim KrF Knut Johan Singstad
Hitra KrF Nils Johannes Vang
Inderøy KrF Terje Bekkevold
Indre Fosen KrF Jon Normann Tviberg
Levanger KrF Magne Nydal
Melhus KrF Anne Josefine Løvseth Byfuglien
Midtre Gauldal KrF Øystein Digre
Namsos KrF Anette Liseter
Nærøysund KrF Thor Bugge Lanesskog
Oppdal KrF Alf Morten Olsen
Orkland KrF Ivar Konrad Gangås
Rennebu KrF Per Arild Torsen
Skaun KrF David Sørli Nielsen
Steinkjer KrF Stein Egil Krogstad
Stjørdal KrF Annette Tollefsen Jensen
Trondheim KrF Geirmund Lykke
Verdal KrF Daniel Eiken
Ørland KrF Gunhild Tove Eidberg Lien
Åfjord KrF Nina Edvardsen
Bamble KrF Atle Gyllensten
Drangedal KrF Aadne Røilid
Færder KrF Muctarr Koroma
Hjartdal KrF Nils Olav Hovde
Holmestrand KrF Knut Vidar Hoholm
Horten KrF Zvonimir Vojtulek
Kragerø KrF Thorbjørn Sørheim
Kviteseid KrF Tarjei Andreas Draugedal
Larvik KrF Olaf Holm
Midt-Telemark KrF Torstein Haukvik
Nissedal KrF Geir Christian Enger
Nome KrF David Nerland Paulsen
Notodden KrF Knut Duesund
Porsgrunn KrF Anders Rambekk
Sandefjord KrF Bror-Lennart Mentzoni
Siljan KrF Elisabeth Hammer
Skien KrF Erik Næs
Tokke KrF Ellen Ofte Jakobsen
Tønsberg KrF Alexander Bakke Hangaas
Vinje KrF Bjørnar Christensen
Aremark KrF Harald Smaadahl
Asker KrF (nye) Torleiv Ole Rognum
Aurskog-Høland KrF Arnfinn Wennemo
Bærum KrF Kaare Granheim
Drammen KrF Trond Johansen
Eidsvoll KrF John Granly
Enebakk KrF Birger Torgersen
Fredrikstad KrF Lino Lubiana
Frogn KrF Bente Valborg C. Bjerknes
Gjerdrum KrF Ingunn E. Ulfsten
Gol KrF Ludvig Munkejord
Halden KrF Dagfinn Stærk
Hemsedal KrF Ingar Nergård
Hole KrF Hege Irene Fossum
Hurdal KrF Thomas Sørlien
Indre Østfold KrF Britt Egeland Gulbrandsen
Lier KrF Morten Egeberg
Lillestrøm KrF Lisbeth Gamre Skulstad
Lørenskog KrF Dan Levi Hykkerud
Modum KrF Ole Johan Sandvand
Moss KrF Finn Alexander Jensen
Nannestad KrF Terje Aadne
Nes KrF (Akershus) Odd Hagen
Nesodden KrF Henning Korsmoe
Nittedal KrF Øyvind Nerheim
Nordre Follo KrF Dag Andreas Fedøy
Rakkestad KrF Iselin Bjørnstad
Ringerike KrF Per Askilsrud
Rælingen KrF Rolf Simon Friis Larsen
Råde KrF Jan Helge Aker
Sarpsborg KrF Annar Hasle
Skiptvet KrF Thomas Graff
Ullensaker KrF Lise Kragset Furuseth
Vestby KrF Lars Johan Rustad
Våler KrF Brynjar Høidebraaten
Øvre Eiker KrF Kjell Erland Grønbeck
Ås KrF Paul Bolus Johansen

 

Fylkesting

Agder KrF Bjørn Ropstad
Hordaland KrF Trude Brosvik
Innlandet KrF Jytte Sonne
Møre og Romsdal KrF Randi Walderhaug Frisvoll
Nordland KrF Ingelin Noresjø
Oslo KrF Espen Andreas Hasle
Rogaland KrF Solveig Ege Tengesdal
Troms og Finnmark KrF Widar Skogan
Trøndelag KrF Karin Kirsti Bakklund Bjørkhaug
Vestfold og Telemark KrF Hans Edvard Askjer
Viken KrF Ida Lindtveit Røse